Participants
   
 

 

   

 

 

  

Name Contact Country
  • Soso Sturua – Director of TV and Radio Broadcasting
  • Jemal Gvetadze - Deputy Director General
  • Inga Gogolishvili – Head of Broadcasting Development Department
  • Giga Chkhartishvili –Marketing Manager
  • Irakli Baramidze – Head of Ongoing Broadcasting Department
  • Imeda Tavdgiridze- Head of Creative Department
Georgia
  • Tinatin Gobejishvili -CEO
  • Jaba Melkadze - General Producer
  • Ketevan Meparidze - International Sales and Procurement Manager
Georgia
  • Giorgi Tsikarishvili - Head of Department Magti TV
  • Giorgi Tushurashvili - Project Manager Magtisat
  • Nana Chibalashvili - Content Manager
  • Irakli Lobjanidze - Marketing Manager
Georgia
  • Vakhtang Maisuradze - Procurement and Programming Manager
Georgia
  •  Ekaterine Javakhishvili - Head of Silk TV Department at Silknet, General Director at Silk Media
  •  David Chkhartishvili - Head of TV/Media & VAS Dept. at Silknet - სილქნეტი
Georgia
  •  Natia Chelidze - Head of Acquisitions at TELEIMEDI 
Georgia
  • Merab Sanodze - General Director
  • Mamuka Jiqeishvili - Producer
Georgia
  • Giorgi Lominadze - Head Of Programming at Broadcasting Company "Rustavi2 
Georgia 
  • Giorgi Dzidziguri - Marketing
  • Tengiz Kandelaki - Marketing
  • Beka Khutsurauli - Marketing 

Georgia  

  •  Mircea Surdu - Director General
  •  Leonid Melnic - Producer General
  •  Alexandru Gutu - Director Tehnic
  •  Eugeniu Popovici - Producer/operator
Moldova
  • Harut Gulyan - Technical Director
  • Avetik Vardanyan - Cheef engineer
 Armenia
  • Arsen Muradyan- Technical Director
  • Nver Gasparyan - Technical Department
  • Liana Muradyan - International Relations Officer
  • Suzie Shahbazian - International Relations 
  • Rudolf Perikhanian - Technical Department
Armenia
  • David Akopyan - Director 
Armenia
  •  Haik Ginovyan- Technical Director
Armenia
  • Alik Chichyan- Technical Director
  • Gaiane Papikyan- Program Director
  • Vardan Habovyan -Deputy Director
  • Gevorg Gevorgyan -President
Armenia
  •  Pavel Khachatryan - Technical Director
Armenia
  • Artur Yezekyan - Director
  •  Vahagn Nazaryan - Technical Director
Armenia
  •  Hakob Grigoryan - Director
  •  Samvel Khocharyan - Technical Director
Armenia
  •  Mikhail Djanpoladyan - Director
Armenia
  •  Tigran Hakobian - Director
Armenia
  • Aliev Baktiiar - Director of the Republican Radiotele Center 
  • Fazylov Aznaur- Head of Service Center 
  • Bedelbekov Ulugbek - Head of the Marketing Department
  • Mamaev Adisbek - Purchasing Manager
Kyrgyzstan
  • Nana Aburjanidze - Commercial Director
Georgia
  • Rustam Aliyev - President of company Mediamaster
Azerbaidjan
  • Tural Aliyev - Executive Director of Media FM
Azerbaidjan
  •  Almagul Akhmetzhanova - Chairman of the Board of the Agency "Khabar"
  • Rakhimzhanova Sandugash Nurabaevna - Director of the TV channel "Khabar"

 

Kazakhstan

  • Iurii Boichuk - Chief Technology Officer
Ukraine
  • Konstantin Kochuashvili - Technical Director and Advisor to the General Director
Russia
  • Paul Korenevsky -Deputy Director General
  • Olga  Bobko - Deputy Director of the program management
Belorus
  • Elena Radevich - Director of Lisence Department
  • Gleb Mikhailovich
Belorus
  •  Nino Shaduri - Director of Bravo Dubbing Studio
Georgia
  • Nugzar Suaridze - Program Manager
  • Davit yvavadze
Georgia

Partners